niedziela, 12 lutego 2012

"Smak ciemności" - czyli nie kłóć sie z kobietą, ona zawsze ma racje.

Tytuł: Smak ciemności 
Tytuł oryginalny: Darkness Revealed
Seria: Strażnicy wieczności
Autor: Alexandra Ivy
Wydawnictwo:  Amber
Rok wydania: 2011
 
Recenzja:

Alexandra Ivy autorka czwartej części „Strażników Wieczności” pt. „Smak ciemności”. Z każda częścią  autorka coraz bardziej nas zaskakuje nowymi pomysłami oraz niezwykłymi postaciami, które przyprawiają o łzy rozbawienia, lecz także o chwile zgrozy.
Kolejna zmysłowa i tajemnicza historia o pożądaniu, które wypala Cezara i Anne już dwa wieki. Ona przez ten czas tłumiła w sobie te uczucie, budując mur nienawiści i wrogości, do mężczyzny, który uwiódł ją jednym spojrzeniem i porzucił. On w niewoli Wielkiej Komisji ciągle rozpamiętuje ostatnią noc wolności. Po dwustu latach spotykają się ponownie po raz pierwszy od pamiętnej nocy. Anna kobieta całkowicie odmieniona przez taki długi okres czasu, chce w końcu poznać odpowiedź na dręczące ją pytania. Zapomniała jedynie o tym, że gdy zobaczy byłego kochanka wszystkie wspomnienia odżyją, a jej mur zacznie się kruszyć. Jednak nawet to nie pozwala jej na wycofanie się, chce poznać prawdę o tym czym się stała po  upojnej nocy  z przystojnym wampirem. Jednak nie przewiduje, tego że na jej życie czyha psychopatyczna prapraciotka, a ona sam jest praprawnuczką Króla Artura z Okrągłego Stołu, ostatnią przodkinią, którą chce zgładzić Królowa Czarodziejek. Jakby tego było mało, o Annę upomina się przeznaczenie, które nie da za wygraną.
Atak na jej życie, oraz plan Komisji na nowo łączy tych dwoje w świecie, w którym pewna jest tylko ta, obecna chwila, oraz….. namiętność.
Autorka próbuje nam uświadomić nie po raz pierwszy zresztą, że miłość i pożądanie są jedynymi stałymi elementami życia, gdy ono jest zagrożone. Mamy cieszyć się chwilą obecną nie odwracać się za siebie, ani nie patrzeć w przyszłość. Ponadto ważni są przyjaciele oraz lojalność, która podkreślana jest na każdej stronie książki. My ludzie nie jesteśmy tak lojalni, jak wampiry, chroniące swoich braci, tego bez wątpienia możemy nauczyć się z tej historii.
Całość przeplatana jest dużą ilością humoru, zabawnych zdarzeń, namiętnością i akcją, owianą tajemnicą. Jak każda z historii, ta także na w sobie sceny erotyczne, połączone z oddaną miłością do drugiej osoby. I to co mi się podoba najbardziej, ukazuje charakter kobiety, upartej, sprytnej, dążącej i zdobywającej wyznaczony sobie cel, ale także kobiety  która dla miłości jest w stanie poświecić wszystko, nawet własne życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz