środa, 25 stycznia 2012

"W objęciach ciemności" - czyli namiętność drogą do wolności.


Tytuł: W objęciach ciemności
Tytuł oryginalny:  Embrace the Darkness
Seria:  Strażnicy Wieczności
Autor: Alexandra Ivy
Wydawnictwo: Amber

Recenzja:
„W objęciach ciemności” to 2 tom serii „Strażnicy Wieczności” autorki, która pokazuje nam, że miłość nie zawsze przychodzi pierwsza, w sumie pokazuje nam, że w tym wyścigu to namiętność  wiedzie prym ponad wszystkim co może się wydawać dla nas ważne.
Shalotta  demon, który ma w sobie krew, która jest czystym afrodyzjakiem  dla wampirów, oraz urodę anielicy zaprząta głowę Vipera odkąd uratowała go podczas walki z wiedźmami. Teraz gdy jest pod niewolą jednego z trolli, który handluje niewolnikami i wystawia Shay na aukcje nadarza się idealna okazja do zakupienia jej, oraz lepszego poznania.
Viper przywódca klanu wampirów  jest dość bogaty by kupić ja jako swoja własność. Jednak nie tylko on pragnie Shay dla siebie, jest jeszcze ktoś, kto będzie o nią walczył i zagraża bezpieczeństwu demonicy i wampirowi.
On arogancki, wyrafinowany i pewny siebie oraz swoich zalet chce zdobyć jej zaufanie jednocześnie walcząc ze swoim pożądaniem do niej, aby jej nie wystraszyć. Ona twarda, dumna i zdająca sobie sprawę z tego, że jej krew to jedyne czego wszyscy od niej chcą.
Jak się ułożą ich losy, gdy Shay stanie się już własnością Vipera, który nie będzie traktował jej jak niewolnicy, tylko jak… swojego najważniejszego gościa? Czy poddadzą się pożądaniu, które spala ich obojga, gdy Shay hamuje wstręt przed wampirami? Całość komplikuje „pan” który nie spocznie dopóki nie dostanie demonicy. Jednak w naturze Vipera jest dbanie i ochrona o to co należy do niego, a Shay niewątpliwie jest jego kobietą.
Oprócz ochrony Shay, Viper ma za zadanie zdobyć jej zaufanie, aby się go nie bała, bo… właściwie sam nie wie czemu mu na tym tak zależy.
Jednak w czasie kiedy zagrożone jest twoje życie jedyną pewną rzeczą jest namiętność, która nie daje się poskromić, wręcz przeciwnie im bardziej z nią walczysz tym ona staje się większa.
Autorka udowadnia nam kolejny raz, że gdy życie jest niepewne jedynym stałym elementem jest pożądanie, które obezwładnia i jest nienasycone.
Książka pełna  tajemnic, akcji przeplatana z humorem i scenami erotycznymi, które tylko wzbogacają całość. Bo czyż nie lepiej czytać o seksie niż go oglądać? Nasza wyobraźnia o wiele lepiej sobie z tym radzi i podsuwa nam coraz to ciekawsze obrazy ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz