poniedziałek, 23 stycznia 2012

"Kiedy nadciąga ciemność" - czyli przetrwanie kontra namietność.

Tytuł: Kiedy nadciąga ciemność
Tytuł oryginalny: When Darkness Comes
Seria: Strażnicy Wieczności 
Autorka: Alexandra Ivy
 Wydawnictwo: Amber

Recenzja: 
Autorka pod pseudonimem  Alexandra Ivy stworzyła serie książek „Strażnicy Wieczności”. Cykl rozpoczyna „Kiedy nadciąga ciemność”.
Świat, w którym codzienna walka o przetrwanie, przysłania w niektórych momentach wszystko inne, jednak to co najważniejsze potrafi przypomnieć o sobie. Walka, mroczne tajemnice, zdrowy rozsądek kontra namiętność, pożądanie i miłość.
Losy Abby krzyżują się z losami Dantego, od przypadkowej znajomości oraz ukradkowego przyglądania się na co dzień Dantemu, do przygody pełnej niespodzianek oraz nowych doznań.
A wszystko przez to, że Selena pracodawczyni głównej bohaterki przekazała Abby ducha Feniksa, który uniemożliwia pełne panowanie nad światem Księciu Ciemności. Dlatego, też duch musi zostać zniszczony, a wraz z nim Kielich czyli Abby. Z duchem Feniksa jest nierozerwalnie złączony Danty, wampir, który został przez wiedzmy pozbawiony wolności aby ochronić ducha, wraz z jego przejściem, on sam został połączony z Abby. Od tej pory naszej bohaterce trudno pogodzić się z tym, że istnieją wampiry, wiedzmy i demony.
W ten nowy świat wprowadza ją przystojny, pewny siebie i arogancki wampir, do którego nasza bohaterka od samego początku miała słabość, jednak przez 3 miesiące dzielnie z tym walczyła. Jak się okazuje dla niego  Abby także nie była obojętna, dlatego przed śmiercią swojej „pani” Dante ciągle zabiegał o kobietę, która tak  nagle pojawiła się w jego życiu.
Teraz gdy okoliczności zbliżyły ich do siebie żadne nie jest w stanie dłużej walczyć z palącym pożądaniem i namiętnością.
To właśnie ukazuje autorka, że nawet nieśmiertelne stworzenia czeka śmierć, natomiast  namiętność jest wieczna, nieskończona i nie nasycona. Chcąc ukazać właśnie to nienasycone pożądanie autorka wplotła w całość wiele scen erotycznych, które jeszcze bardziej  uświadamiają nam potrzebę zaspokojenia namiętności.
Jednak w książce nie brakuje humoru oraz zagadek do rozwikłania, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterom, a wraz z rozwiązaniem przyjdzie też miłość, która staje pod wielkim znakiem zapytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz