niedziela, 29 stycznia 2012

Tytuł: Odwieczna ciemność
Tytuł oryginalny: Darkness Everlasting
Seria: Strażnicy Wieczności
Autor: Alexandra Ivy
Wydawnictwo: Amber

Recenzja:
„Odwieczna ciemność”  to trzecia cześć „Strażników wieczności”.
Autorka trzeci już raz udowadnia nam, że nie ma nic trwalszego niż namiętność. 

„Kobieta uwikłana w odwieczną walkę nieśmiertelnych.
Dwóch mężczyzn, z których jeden pożąda jej miłości, drugi - jej krwi…”


Historia kobiety, która zawsze wiedziała, że jest inna, jednak nie wiedziała jak bardzo. Jednego wieczoru zmienia się jej życie za sprawą spotkania króla wilkołaków  oraz przywódcy wampirów.
Styx poszukuje Darcy, bo chce ją porwać, aby negocjować warunki przymierza z wilkołakami, które także poszukują jej już od niemal 30 lat. To dlatego przywódca wampirów decyduje się na taki krok, aby uchronić wampiry i wszystkich swoich poddanych (również wilkołaków) od wojny, która im zagraża. Darcy miała być tylko kartą przetargową, za pomocą której w świecie demonów miał zapanować pokój, a Salvatore zrobi wszystko, aby dostać piękną zakładniczkę.
Styx przywódca wampirów, wiecznie opanowany, dumny, arogancki, władczy i żyjący w celibacie wampir, ma wszystko dokładnie zaplanowane w związku z negocjacjami, jednak charakter, inteligencja oraz uroda Darcy niweczą jego plany. Jeszcze nigdy potężny wampir nie czuł takiego pożądania do żadnej kobiety.
Ona sama nie czuje się jak zakładniczka, dopóki dumny wampir nie przypomina jej tego w najmniej oczekiwanych momentach. Darcy czuje, że wreszcie znalazła osobę, która rozumie ją oraz jej dziwne właściwości. Bowiem bohaterka jest pół człowiekiem i pół demonem.
Jak sama się zdążyła dowiedzieć Salvatore chce Darcy ze względu na jej krew, jednak tak do końca nie wiadomo jakim jest demonem. Dlatego Styx nie zamierza rozpocząć negocjacji dopóki się tego nie dowie. Gdy jednak prawda wyjdzie na jaw, będzie już za późno, ponieważ wygra pożądanie, tym samym niszcząc zdrowy rozsadek i obowiązki przywódcy świata demonów.

Dumnego wampira nic nie było wstanie zniszczyć, ani zdrada demonów, ani walki ze zbuntowanymi poddanymi, ani utrata władzy a tym bardziej śmierć, do czasu gdy w jego życiu pojawiła się namiętność. Tylko ona mogła doprowadzić wampira do zagłady.
Kogo wybierze Darcy? Walczy a nią dwóch przystojnych i potężnych mężczyzn, który z nich wygra?
A może: czy wygra chęć posiadania rodziny czy też nieodkryta jeszcze miłość?

Ivy Alexandra udowodniła nie po raz pierwszy zresztą, że gdy życie jest nieśmiertelne, a w świecie panuje żądza władzy pożądanie jest jedynym stałym elementem, który spala i zarazem odradza na nowo.
Książka, która zawiera w sobie humor, akcje i szczyptę erotyki, która jest już stałym elementem w stylu autorki. Wciąga z każdym kolejnym rozdziałem i ciekawi do ostatniego rozdziału. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz